نایلون حبابدار

نایلون حبابدار


نایلون حبابدار چیست

اگر برای بسته بندی محصولات خود به دنبال کاوری ارزان قیمت با میزان ضربه گیری بالا هستید پیشنهاد ما به شما پلاستیک حبابدار ضربه گیر است ، این نوع پلاستیک تشکیل شده از یک لایه نایلون به همراه حباب های پر شده از هوا است که موجب ضربه گیری و محافظ از محصول می شود.

تاریخچه نایلون حبابدار ( اختراع تصادفی بسته بندی حبابدار )

دو مخترع آلفرد فیلدینگ و مارک چانونز در سال 1957 یک ​​آزمایش ناموفق را به محصولی مقاوم تبدیل کردند که انقلابی در صنعت حمل و نقل ایجاد کرد ، پلاستیک حباب دار در اصل به عنوان کاغذ دیواری سه بعدی اختراع شده است .

نایلون حبابدارنایلون های حباب دار بیش از 50 سال است که وجود دارد. در سال 1957 مهندسین آمریکایی آلفرد فیلدینگ و مارک شاوانس اقدام به ایجاد کاغذ دیواری با بافت 3 بعدی کردند که پس از مهر و موم کردن دو پرده دوش با حباب های هوا به دام افتاده ، اما این دو فرد فهمیدند که دیوار پوشش سه بعدی آنها آنچنان که انتظار داشتند محبوب واقع نشد . آنها سرانجام تاكتیك ها را تغییر دادند و آن را به عنوان عایق گلخانه ها به بازار عرضه كردند،اما این مورد هم محبوب واقع نشد. نزدیک به 3 سال طول کشید تا یک بازاریاب به استفاده بهتر از این محصول پی برد. این ماده برای محافظت از رایانه های IBM که  در حین حمل و نقل کمک بسیار بزرگی می کند. IBM اولین شرکتی بود جهت محافظت از تجهیزات خود از نایلون حبابدار استفاده کرد.

امروزه بسته بندی حبابی اشکال مختلفی دارد و تقریباً در هر جایی که لوازم اداری و بسته بندی فروخته می شود می توان آن ها را دید، برخی از محبوب ترین قالب های آن عبارتند از:

  • پاکت حباب دار
  • رول بسته بندی حباب دار

نایلون حبابدارکاربردهای نایلون حبابدار

کاربردهای اصلی:

این نوع نایلون در مواردی که نیاز به محافظت از محصول در برابر عوامل خارجی وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد . حتما تا به حال مبلمان هایی را مشاهده کردید که برای محافظت در حمل و نقل و جلوگیری از خط و خش از این نوع نایلون استفاده می کنند .

به طور کلی کاربرد نایلون حبابدار بسیار زیاد است و نام بردن تمام آن ها امکان پذیر نمی باشد ولی برخی از آنها عبارتند از:

  1. بسته بندی انواع محصولات چوبی ، دکوراسیون ، مبل ها و …
  2. بسته بندی انواع لوازم خانگی
  3. بسته بندی انواع لوازم الکترونیکی
  4. بسته بندی انواع بسته های صنعتی
  5. بسته بندی انواع صنف های شیشه بری و تولیدات شیشه

برخی کاربردها خاص و جالب:

کیسه خواب با لایه های حبابدار:

اگر شما در کیسه خواب خود چند لایه از  نایلون های حبابدار قرار دهید، احساس راحتی و نرمی بیشتری خواهید کرد. علاوه بر این به گرم نگه داشتن بیشتر شما کمک می کند.

فرمان خودروی حبابدار:

برای رهایی از استرس ناشی از رانندگی و ترافیک می توانید رو فرمان خودروی خود لایه از نایلون حبابدار قرار دهید. زیرا ترکاندن حباب ها همانند دوران کودکی تان به شما آرامش خواهد بخشید خصوصا پشت چراغ قرمزها!

نایلون حبابدارلباسی از نایلون حبابدار:

اگر به دنبال لباسی خاص به ویژه برای مراسم هالووین هستید، ما به شما این لباس را پیشنهاد می کنیم.

عایق پنجره حبابدار:

برای کسانی که به شدت اهل صرفه جویی هستند، علاوه بر استفاده از پنجره های دو جداره نیز این کار شدیدا توصیه می گردد. زیرا باعث می شود قبوض وسایل گرمایشی شما به خصوص در زمستان کاهش یابد. علاوه بر این از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری می کند. این ویژگی ناشی از عایق گیر بودن نایلون حبابدار حاصل می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.